Patek Philippe a A Lange & Sohne jsou vysoce uznávaní výrobci luxusních hodinek v každé ze svých zemí. Ve skutečnosti mnohé debaty o hodinkách končí patovou situací, pokud jde o debatu o přednostech těchto dvou značek vedle sebe: a to z dobrých důvodů. Samozřejmě existují značky, jako je Rolex, které jsou všeobecně uznávanější, protože jejich značka je na trhu umístěna a cenově dosažitelná pro vašeho průměrného laika. Existuje však luxus, pak je tu über-luxus.

PRESTIŽ ZNAČKY
Jak A Lange & Sohne, tak Patek Philippe jsou pravděpodobně nejrespektovanějšími jmény ve výrobě luxusních hodinek v každé ze svých zemí. Zatímco většina lidí uznává Patka Philippea jako jednoho z nedotknutelných, neuvědomují si, že jsou nedotknutelní pouze jinými švýcarskými hodináři, protože Patek žádnou jinou švýcarskou značku repliky hodinek nepovažuje za žádnou vážnou konkurenci. I když to může platit pro hodináře ve Švýcarsku, tato pravda neplatí pro německého hodináře pocházejícího ze saského regionu Glashutte. Lange & Sohne je možná jediným dalším mistrem horologie, který dokáže udržet Patka Philippea ve střehu. V každém případě budou mít Serious horologové často ve své sbírce jedny ze svých hodinek. Obě značky mají fascinující historii společnosti a každá přispěla k prastarému řemeslu tradičního hodinářství.

MALOOBCHODNÍ HODNOTA
Často se nás lidé budou ptát: „Jaké jsou nejlevnější hodinky A Lange & Sohne?“ nebo „Jaké jsou nejlevnější hodinky Patek Philippe, které si mohu koupit?“. Tato otázka způsobí, že se jeden znalý zasměje, protože žádné z jejich hodinek nejsou nikdy popsány jako „levné“ a zcela jistě ne „levné“! Při nákupu nových hodinek od tohoto výrobce hodinek jsou vždy minimálně 5místná cenovka a začínají na 25 000 $. Nejdražší Patek Philippe, který kdy byl prodán, byl jediný svého druhu Grandmaster Chime známý jako reference 6300A-010, který se prodal na charitativní aukci za 31 000 000 $, což z něj dělá nejdražší náramkové hodinky, jaké kdy byly prodány.

Hodinky Lange & Sohne mají vstupní cenu (při plné maloobchodní ceně) téměř 18 000 USD. Toto je pro malé 35mm tříruční hodinky s ručním nátahem s názvem „Saxonia Manual wind“. Větší 39mm nebo 40mm samonatahovací (automatické) hodinky by vás ve Spojených státech stály mezi 27 000 a 30 000 dolary. Některé z jejich vysoce hodinářských modelů stály přes čtvrt milionu dolarů nebo více a slavná Velká komplikace, z nichž pouze šest bylo vyrobeno, stála asi 2,5 milionu dolarů.

PRODEJNÍ HODNOTA
Tato kategorie srovnání je bez přemýšlení. Patek je mnohem silnější než A Lange & Sohne, pokud jde o další prodej. Ve skutečnosti byla celá jejich značka postavena na tomto konceptu dlouhověkosti a zachování něčeho, co má vysokou hodnotu pro vaši rodinu, kterou zdědí. Odtud jejich slavný slogan „Nikdy ve skutečnosti nevlastníte Patek Philippe. Pouze se o něj staráte pro další generaci.“ Drží A Lange a Sohne svou hodnotu? Ani zdaleka ne na stupeň Patek. Většina značek hodinek repliky rolex má až na několik výjimek tendenci ztrácet část své hodnoty v okamžiku, kdy hodinky nosíte. Dva hodináři, kteří drží svou hodnotu nejlépe v celém odvětví, jsou Patek Philippe a Rolex.

HOROLOGIE
Oba tito hodináři vyrábějí některé velmi mechanicky složité hodinky. A Lange & Sohne v roce 2013 odhalili svou Velkou komplikaci, která se vyznačuje řadou kýžených komplikací. 3-hlavňové, třístupňové vlakové hodinky měly věčný kalendář, velký sonnerie, drobný sonnerie, minutový opakovač, měsíční fázi a monopoussoir (mono-pusher) chronograf rattrapante během 5 sekundy foudroyante (létání sekund). Netřeba dodávat, že to zní opravdu velmi působivě a ve většině případů by to bylo více hodin, než může kdokoli zvládnout. To je důvod, proč bylo vyrobeno pouze 6 modelů A Lange & Sohne L1902 Grand Complication.

Na druhou stranu Patek Philippe zastínil více značek než kterýkoli jiný hodinář, pokud jde o hodinky s velkými komplikacemi a vysoce komplikované mechanické strojky. Nejnověji odhalili Grandmaster Chime, jejich nejsložitější náramkové hodinky, jaké kdy byly vyrobeny. Pojal dvacet různých komplikací, měl dva nezávislé ciferníky s otočným pouzdrem a představoval celkem šest patentovaných patentovaných inovací. Jejich stránka tvrdí, že proces vývoje, výroby a sestavení těchto hodinek trval přes 100 000 hodin. V minulosti existovaly složitější kapesní hodinky, jako například slavný Patek Philippe Henry Graves a Vacheron Constantin 57260, kterým jsme se rozsáhle věnovali. Patkovi se ale podařilo tyto komplikace miniaturizovat, což samo o sobě je komplikací.

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář