Pokud jde o přesnost v chronometrii, je to oblast, o které milovníci hodinářství diskutují na polním dni. Často se objevují některé běžné termíny, jako je certifikace COSC a chronometr. Pro ty, kteří potřebují vědět, co to je, COSC je francouzská zkratka pro švýcarský oficiální institut pro testování chronometrů. Jedná se o laboratoř třetí strany, která testuje strojky hodinek na vysokou přesnost a uděluje speciální označení „Chronometr“ těm, které splňují minimální standard odchylky ne větší než -4/+6 sekund za den. U mechanických hodinek je to považováno za skvělé hodnocení přesnosti.

Ne všichni výrobci luxusních repliky hodinek však pro své testování používají COSC. Ve skutečnosti je někteří z nejprestižnějších hodinářů vůbec nepoužívají a raději si jejich testování dělají interně a často s lepšími výsledky. To znamená, že Breguet byl známý již na počátku 19. století pro námořní chronometr z roku 1815, který vyrobili pro Royal Navy. Tehdy však pojem chronometr znamenal něco úplně jiného.

Rolex používá COSC k certifikaci jejich pohybu mimo pouzdro. Jakmile jsou otestovány pomocí norem COSC, odešlou pohyby zpět a vloží je do pouzdra a provedou další testování, dokud nedosáhnou přesnosti -2/+2 sekundy za, což je dvojnásobek přesnosti norem COSC. To se stalo standardem pro všechny moderní hodinky Rolex s nápisem „Superlative Chronometer“ vytištěným na číselníku; jejich vlastní vnitropodnikové označení.

I když společnost Breguet nemusí nutně získat certifikaci COSC pro své hodinky, v minulosti prokázala, že dokáže vyrobit hodinky výrazně přesnější než standardy COSC, jako například Classique Chronométrie 7727, které měly kalibr se super vysokým tepem, který osciloval nad dvojnásobek průměrné frekvence 4 Hz při velmi vysoké frekvenci 10 Hz. Používala silikonovou vyvažovací pružinu, páku a únikové kolo a také magnetické čepy. Uvědomte si, že to nejsou jejich základní hodinky. Kromě toho nepropagují svou značku jako nejpřesnější. Mají dobrou přesnost, ale je známo, že jsou historicky významnější značkou ve srovnání s Rolex.

Je Breguet top značka repliky hodinek breitling? Breguet je velmi oblíbená značka, která je 6. nejoblíbenějším výrobcem hodinek na stejném seznamu, kde se Rolex objevuje na 1. místě. Breguet znají především ti, kteří znají hodinky a milují historii hodinářství. Jsou významnější historickou značkou ve srovnání s Rolex a přinesly četné cenné příspěvky do prastarého řemesla mechanického hodinářství, zejména ve svých dřívějších letech. Z hlediska oblíbenosti značky je Rolex výrazně populárnější než Breguet.

PRESTIŽ ZNAČKY
Zatímco Rolex je velmi známá, nejznámější značka luxusních hodinek, nejsou považovány za tak prestižní značku jako Breguet. Breguet je jedním z nejstarších známých hodinářů, kteří stále podnikají. Jejich četné vynálezy, inovace a příspěvky k výrobě hodinek z nich udělaly velmi schopného hodináře s bohatou historií, která ji podporuje. Rolex má reklamní strategii a značku, která vychází vstříc průměrnému člověku, zatímco Breguet se svými vyššími vstupními náklady vychází vstříc vyšším výdělkům a znalcům hodinek, a proto je exkluzivnější a prestižnější. Co se týče prestiže značky, Breguet je lepší než Rolex.

HOROLOGIE
Pro Bregueta je to další snadné vítězství. Abraham Louis Breguet vynalezl tolik neuvěřitelných věcí, které přidaly na mystičnosti a esoterice, která dnes obíhá mechanické hodinářství. Dobrý seznam by zahrnoval komplikaci tourbillon, automatické (samonatahovací) hodinky, magnetický čep, Pare-chute (první systém ochrany proti nárazům na světě pro hodinové strojky), Breguet Overcoil, Gong-spring (předchůdce komplikace minutového opakovače), 1. věčný kalendář pro náramkové hodinky (dost možná) a mnoho dalších.

Zatímco Rolex provedl některá vylepšení samonatahovacího rotoru, který Breguet pomáhal vytvořit, nepřinesl ani zdaleka tolik zásadních přínosů pro výrobu omega repliky hodinek, jako Breguet. Kromě toho má Breguet mnoho hodinek s vysokými komplikacemi, které zahrnují Grande Complications s četnými komplikacemi pracujícími v tandemu. Nejpozoruhodnější jsou kapesní hodinky Marie-Antoinette, limitovaná edice hodinek, které v té době držely titul nejsložitějších hodinek na světě. Byl uveden do provozu bez rozpočtu a bez stanoveného časového plánu pro vytvoření. Dokončení trvalo 44 let a dvě generace hodinářů Breguet. Tento úspěch ocenil Abrahama-Louise Bregueta jako největšího hodináře všech dob.

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář